home  Home  >  De Dietrich  >  Značka De Dietrich
Forge de Jaegerthal
Rouget de Lisle et le maire De Dietrich
Auto De Dietrich

Značka De Dietrich

Logo De Dietrich je nejstarší známou průmyslovou značkou na světě, jako symbol kvality slouží již od roku 1778. Lovecký roh v logu je nedílnou součásti jména firmy a coby ochranná značka výrobků De Dietrich byl udělen Jeanu Dietrichovi rozhodnutím krále Ludvíka XV právě za zásluhy v rozvoji tohoto průmyslu.

Významná data z historie společnosti De Dietrich :

1684:
Jean Dietrich zakládá v Jaegerthalu kovářskou dílnu.

1761:
Vnuk Jeana Dietricha je Ludvíkem XV. povýšen do šlechtického stavu. Stává se největším alsaským vlastníkem půdy a zakládá průmyslové impérium. Získává a buduje hutě a vysoké pece.

1778:
Ludvík XV. uděluje Jeanu Dietrichovi ochrannou značku lesního rohu pro jeho výrobky. Tímto symbolem kvality jsou dodnes označeny všechny produkty značky De Dietrich.

1848:
De Dietrich na začátku průmyslové revoluce postupně opouští výrobu litiny a železa a své kovářské dílny předělává na průmyslové závody vyrábějící materiály pro železnice a strojírenství.

1896:
De Dietrich se ve spolupráci s Emilem Mathisem a Ettorem Bugattim pouští do automobilové výroby.

1905:
De Dietrich opouští výrobu automobilů a v následujících desetiletích se věnuje strojírenské výrobě, výrobě materiálů pro železnice, technologiím pro chemický průmysl, tepelné technice a dále vybavení kuchyní a výrobě zařízení pro železniční dopravu.

1996:
De Dietrich získává výrobce tlakových hořáků OERTLI.

1999:
De Dietrich získává výrobce kondenzačních a ocelových kotlů Schaefer Interdomo.

2000:
Skupina De Dietrich je převzata společností Société Industrielle du Hanau (SIH) pod dohledem ABN AMRO Capital Investissement France. Skupina pokračuje v rozvoji svých různorodých aktivit.

2004:
Skupina De Dietrich Thermique se spojuje se skupinou Remeha, významným evropským výrobcem kondenzačních kotlů.

2008:
Skupina De Dietrich Remeha pokračuje ve svém rozvoji v oblasti obnovitelných energií, zejména pak v oblasti tepelných čerpadel. V této souvislosti získává skupinu DFM, která je známá i pod značkou SOFATH a která prodává tepelná čerpadla.

2009:
Skupina De Dietrich Remeha získává společnost Baxi a společně tak vytvářejí skupinu BDR Thermea, nového lídra v oblasti inovativních řešení a služeb spojených s vytápěním a přípravou TV.